اینستاگرام Instageram

تاریخچه اینستاگرام

اینستاگرام در سال 2010 توسط کوین سیستروم و مایک کرایگر، فارالتحصیلان دانشگاه استنفورد، تأسیس شد و در ابتدا برای خدمات check in در یک مکان ساخته شده بود. در سال 2012 فیسبوک اینستاگرام را به قیمت 1 میلیارد دلار خرید. مارک زاکربرگ مؤسس فیسبوک اعلام کرد که علیرغم آنکه اینستاگرام را خریده، ولی این اپلیکیشن همچنان مستقل از فیسبوک هدایت خواهد شد.


اینستاگرام در حال حاضر ۵۰۰ میلیون کاربر فعال ماهانه دارد که بر اساس پیش بینی های انجام شده در نهایت این آمار به یک میلیارد نیز خواهد رسید. تبلیغات در شبکه های اجتماعی نیز از قبل اهمیت بیشتری یافته و افراد و شرکت های زیادی به کسب در آمد از اینستاگرام و تبلیغات اینستاگرامی روی آورده اند. اولویت اصلی این اپلیکیشن انتشار عکس است و بر اساس همین اولویت لوگویی به شکل دوربین عکاسی برای آن ساخته اند . البته شما در اینستاگرام بجز انتشار عکس میتوانید روی عکس های خود افکت هایی زیبا تنظیم کنید و میزان روشنایی تصویر خود را بالا ببرید امکانات ارسال پیام خصوصی و همچنین بعلاوه ی اضافه کردن عکس شما میتوانید فیلم های که زمانشان تا ۶۰ ثانیه است را در این شبکه اجتماعی به اشتراک بگذارید. در پست های اینستاگرام قابلیت اضافه کردن لوکیشن نیز وجود دارد.

شبیه ترین سایت به اینستاگرام از لحاظ نحوه عملیات توییتر می باشد ، با این تفاوت که در توییتر شما متن و لینک  به اشتراک می گذارید اما در اینستاگرام شما عکسی را با توضیح ویا بدون توضیح به اشتراک می گذرایید. همانند توییتر یک عده شما را فالو می کنند (شما را دنبال می کنند ) و یا شما آنها را دنبال می کنید برای همدیگر کامنت می گذارید و یا لایک می کنید.


برخی قابلیت های پرطرفدار اینستاگرام

- در اینستاگرام قابلیتهای تصویری خوبی قرارداده شده که با استفاده از آنها شما عکس خود را قبل از ارسال بر روی شبکه اینترنت ویرایش کنید و افکت های مختلفی به آن اضافه کنید و این یکی از دلایل جذابیت اینستاگرام است.

- یکی از قابلیتهای خوب اینستاگرام امکان به اشتراک گذاری روی سایر شبکه های اجتماعی است. در این ارسالها نیازی به آپلود مجدد نیست و منبع عکس همان اینستاگرام خواهد بود.

- در اینستاگرام می شود جستجو بر اساس کلمات کلیدی یا همان تگها را انجام داد ، به این ترتیب می توانید عکسهای مورد علاقه خود را پیدا کنید و یا عکاس آن عکس را فالو کنید.