درباره اینستاگرام

کاربران اینستاگرام در این شبکه اجتماعی چطور باید رفتار کنند؟

ضمن کار با اینستاگرام باید بدانید در این شبکه اجتماعی چه منتشر می شود و چطور باید در این شبکه رفتار کرد تا اینستاگرام ما حرفه ای باشد. در ادامه بایدها و نبایدهای کاربران در اینستاگرام را بخوانید.

- جستجو در اینستاگرام بخوبی سایتهای دیگر نیست پس نام کاربری خود را طوری انتخاب کنید که سخت نباشد و مردم به راحتی شما را پیدا کنند. نام کاربری می تواند نام واقعی تان یا نام کسب و کارتان باشد.

- اگر از اینستاگرام به صورت شخصی استفاده می کنید و قصد شبکه سازی ندارید می توانید پروفایل خود را در حالت شخصی تنظیم کنید در غیر اینصورت در تنظیمات پروفایل اینستاگرام حالت عمومی را انتخاب کنید تا دنبال کنندگان شما موفق به دیدن پست های شما شوند. با این روش کاربران زودتر به یکی از طرفداران شما تبدیل شده و در لیست دنبال کنندگان شما قرار می گیرند.

- اینستاگرام محیطی برای تعامل و به اشتراک گذاری مطالب مختلف است. جز در شرایطی که شما در این محیط تازه وارد باشید، نباید در سایه قرار گرفته و فعالیتی نداشته باشید. در عوض بصورت پیوسته محتوایی را در این شبکه ارسال کنید، محتوای دیگران را بپسندید و در زیر کامنت های آنها پیوسته نظرات خود را درج کنید. با محتوای دیگران تعامل داشته باشید تا از این طریق بتوانید روابط بهتری را با دیگر کاربران در این محیط برقرار کنید.

- مهم نیست چقدر عکس ارسالی تان جذاب است ، حتما همراه این عکس های ارسالی عنوانی برای آن در نظر بگیرید و منتشر کنید تا تعامل بیشتری با  مخاطب داشته باشید.

- # هشتگ در اینستاگرام بسیار مهم است و برای بیشتر شدن تعداد بازدید های هر پست در ارسال محتوا استفاده می شود. با این حال استفاده بیش از ۷-۱۰ هشتگ در یک پست بسیار زیاد است. سعی کنید در هر پست از ۵ تا ۷ هشتگ مرتبط استفاده کنید. توصیه می کینم از هشتگ های معروف مانند #love و غیره استفاده نکنید بخصوص اگر ربطی به محتوای شما ندارد.

- نسبت به نظرات درج شده و وسوالات فالوور تان بی اعتنا نباشید، آنها برای درج نظرات در زیر پست های شما وقت صرف می کنند. پی همیشه بخش اعلان های خود را چک کنید، از آنها تشکر کنید، به سوالات آنها پاسخ دهید. این استمرار به ارتباط خوب شما با مخاطبان کمک می کند. در ضمن در حین پاسخگویی به آنها از @نام کاربری آن شخص استفاده کنید تا بداند شما پاسخ او را داده اید.

- محتوای دیگران را به سرقت نبرید و همیشه آنها را مالک معنوی آنها محتوا یا عکس بدانید. . اگر می خواهید از محتوای تولید شده توسط دیگران استفاده کنید، از آنان بخواهید تا شما را بر روی پست خود تگ کنند یا بر روی ارسال های آنها از هشتگ استفاده کنید.

-    اینستاگرام محیطی است برای اشتراک گذاری محتوای تهیه شده توسط خودتان و نه اشتراک گذاری محتوای کلی و عمومی که در نتایج جستجوی گوگل بدست می آید. اگر می خواهید یک نقل قول انگیزشی به اشتراک بگذارید، آن را در بالای یکی از تصاویر خودتان به اشتراک بگذارید. این محیط فیسبوک یا گوگل پلاس نیست پس در آن از محتوای خودتان استفاده کنید و خلاقانه عمل کنید.

- درست است که اینستاگرام محیطی برای اشتراک عکس است اما مرتب عکس های سلفی منتشر نکنید. یک سِلفی خوب کافی است مگر اینکه ظاهرتان را بخواهید به رخ بکشید که این هم دنبال کنندگان تان را خسته می کند و ترجیح می دهند دیگر شما را دنبال نکنند.  اگر هم می خواهید منطقه مسافرتی تان را نشان دهید از طبیعت و مناظر آن عکس بگیرید. چنانچه از اینستاگرام برای رشد و توسعه کسب و کار خود استفاده می کنید ارسال مکرر عکس های سلفی به کارتان نمی آید.

- اگر تعداد زیادی تصویر برای ارسال بر روی اینستاگرام دارید، آنها را پشت سر هم ارسال نکنید. بین هر ارسال یک یا حداقل نیم ساعت فاصله قرار دهید. این باعث می شود تا افراد بیشتری آنها را ببینند. البته این عکس ها نباید تکراری باشند و به یک موضوع بپردازند. در رابطه با هر موضوع یک یا دو مورد از بهترین تصاویر خود را انتخاب کرده و آنها را ارسال کنید و هرگز بیش از ۵ تصویر در ارتباط با یک موضوع منتشر نکنید.

- گاهی پستهای اینستاگرام را در فیسبوک و توئیتر نیز به اشتراک بگذارید اما تمام پست های خود را در سایر شبکه ها به اشتراک نگذارید. چون دیگر لزومی ندارند اینستاگرام شما را دنبال کنند. بلکه می توانید با انتشار برخی پست های اینستاگرام از طرفداران خود بخواهید برای دیدن سایر پست های شما اینستاگرام شما را دنبال کنند.

- تنها به این دلیل که کسی شما را در محیط اینستاگرام دنبال می کند، شما نباید او را دنبال کنید. البته اگر احساس می کنید مطالب و محتوای تولید شده توسط آنها برایتان جالب است یا در هماهنگی با محتوای تولیدی شماست، آنها را دنبال کنید اما مجبور نیستید همه فالوورها را دنبال کنید.

- اگر تنها کسی را دنبال می کنید تا بعد از دنبال شدن از طرف او، از دنبال کردن وی امتناع کنید و از این طریق تعداد دنبال کنندگان خود را افزایش دهید، باید بگویم که این کار نشان از بی ادبی فوق العاده شما دارد. این هدفی نیست که اینستاگرام آن را دنبال می کند. افرادی را دنبال کنید که واقعا به آنها و محتوای آنها علاقمندید و بدین شکل اقدام به برقراری یک رابطه بکنید. تعداد دنبال کنندگان شما بصورت طبیعی و به همین شکل افزایش پیدا می کند.


- پولتان را صرف خرید فالوور نکنید آنها شانس شما را برای تبدیل شدن به یک صفحه فعال و مشهور از بین می برند، چرا که هرگز اقدام به پسندیدن تصاویر و ارسال های شما یا درج نظر در زیر آنها نمی کنند. بجای آن، این زمان را صرف جذب دنبال کنندگان واقعی در محیط اینستاگرام بکنید.

برای اطلاع از نحوه کار با ابزارهای اینستاگرام روی لینک زیر کلیک کنید

صفر تا صد اینستاگرام