کار با توییتر Twitter

چطور در توییتر اکانت بسازیم و توییت کنیم؟

 آموزش ساخت اکانت در توییتر

توییتر یکی از بزرگ‌ترین شبکه‌های اجتماعی جهان است. روزانه میلیون‌ها نفر در توییتر مطالب و عکس‌های خود را به اشتراک می‌گذارند. این شبکه برای سرگرمی، ارتباط با دوستان، با خبر شدن از بازیگران و فوتبالیست‌های مورد علاقه و انتشار و دریافت مطالب دیگر ایجاد شده است. اگر هنوز عضو این شبکه اجتماعی نشده اید برای ثبت نام در توییتربه آدرس www.twitter.com مراجعه کنید البته این سایت در ایران شامل فیلترینگ است. سپس گزینه Sign Up را انتخاب کنید تا پنجره زیر نشان داده شود:
 


سپس در صفحه باز شده فیلد ها را به شرح زیر پر کنید:

- در قسمت Full name نام خود را وارد کنید.

- در قسمت Email ایمیل خود را وارد کنید.

- در قسمت Password هم باید رمز عبور خود را وارد کنید. (دقت داشته باشید که یک رمز عبور ایمن باید ترکیبی از اعداد،حروف کوچک،حروف بزرگ و نشانه ها باشد.)

بعد از پر کردن فیلد ها برروی دکمه ی sing up کلیک کنید. سپس صفحه “Enter your phone” به شما نمایش داده می شود که میتواند آن را “Skip” کنید اما بهتر است این صفحه را نیز تکمیل کنید. برای تکمیل این صفحه در کادر شماره تلفن خود را وارد کنید و از لیست Iran را انتخاب کنید.

در ادامه کد تاییدی به شماره تلفنی که در کادر وارد کرده بودید ارسال میگردد که باید آن کد را در کادر “Verify your phone” وارد کنید و در پایان گزینه “Verify” را انتخاب کنید.
 


 سپس از شما در خواست میشود که نام کاربری اکانت خود را انتخاب کنید. (Choose a username)

پس از وارد کردن نام کاربری توییتر آن را بلافاصله بررسی میکند تا از تکراری نبودن نام کاربری اطمینان حاصل کنید. در پایان اگر تیک سبز در کنار کادر نمایان شد یعنی شما مجاز به انتخاب این نام کاربری می باشید. پس از انتخاب نام کاربری بر روی گزینه “Next” کلیک کنید.

سپس از شما درخواست می شود برای پروفایل کاربری اکانت خود یک تصویر انتخاب کنید. که پس از انتخاب گزینه “Continue” را انتخاب کنید. درخواست بعدی توییتر از شما انتخاب علاقه مندی هایتان می باشد. که می توانید با کلیک بر روی آن ها انتخابشان کنید.
 

 

سپس میتوانید با سینک کردن حساب Gmail یا Outlook با توییترتان کانتکت های ایمیل خود را در توییتر پیدا کنید. البته میتوانید این مرحله را با انتخاب گزینه No thanks رد کنید. در مرحله بعدی توییتر به شما پیشنهاد میدهد از پیج هایی بازدید کنید و شما میتوانید افراد یا پیج های معروف و مورد علاقه تان را به تایم لاین خود اضافه کنید تا توییت های آنها را دنبال کنید.
 .

در پایان ، کانت شما با موفقیت ساخته شده و صفحه زیر را مشاهده خواهید کرد. از این به بعد شما هم میتوانید به توییت علاقه مندی های خود اقدام کنید.
 


در ادامه این مطلب برای کار با توییتر موارد ضروری که باید بدانید آموزش داده شده است.

چطور در توییتر پست منتشر کنید و عکس آپلود کنید؟

پس از ساخت و ورود به اکانت خود روی گزینه‌ی Tweet Now کلیک نمایید. این گزینه‌ی بالای صفحه و پایین عبارت Whats Happening قرار گرفته است. در پنجره باز شده  روی شکل دوربین که در پایین و سمت چپ آن قرار گرفته است کلیک کنید. یک پنجره باز خواهد شد که در این قسمت باید عکس مورد نظر خود را انتخاب و بر روی آن کلیک نمایید. در ادامه عکس مورد نظر را در پنجره توییت خواهید دید. می‌توانید همراه عکس یک متن مرتبط هم قرار دهید و در پایان بر روی گزینه‌ی Tweet Now کلیک کنید تا تصویر مورد نظر به صورت یک لینک در صفحه‌ی توییتر شما قرار گیرد.
 


چطور در توییتر، توییت ها را زمان‌بندی کنید؟

یکی از ویژگی‌های بسیار خوب توییترامکان تعیین زمان انتشار توییت است؛ شما می‌توانید یک توییت را در ساعت 6 بنویسید و انتشار آن را روی ساعت 10 تنظیم کنید تا به صورت اتوماتیک منتشر شود. برای زمان‌بندی پست‌ها  باید از وب‌سایت BufferApp.com استفاده کنید (در واقع این امکان در خود توییتر قرار ندارد). این سایت فقط از شبکه توییتر پشتیبانی نمی‌کند و سرویس‌های همچون فیس‌بوک و LinkedIn را نیز شامل می‌شود. پس ابتدا به کمک مرورگر کروم و یا فایرفاکس به آدرس BufferApp.com مراجعه کنید؛ البته مرورگر اکسپلورر نیز قابل استفاده است اما در کروم و فایرفاکس قابلیت‌های بیشتری وجود دارد. سپس بر روی سرویس مورد نظر خود کلیک و در آن وارد شوید (فیس‌بوک، توییتر و LinkedIn).
 

 


پس از ورود به اکانت، از طرف توییتر از شما اجازه استفاده از این برنامه درخواست می‌شود. همچنین باید ایمیل تان را جهت ارتباط آنها با شما وارد کنید. پس از وارد کردن ایمیل روی گزینه‌ی Get Started کلیک نمایید.
 


همچنین برای کاربران کروم و فایرفاکس یک افزونه‌ی کاربردی نیز طراحی شده است که در سایت بافر اپ قرار گرفته است. پیشنهاد می‌کنیم حتما این افزونه را بر روی مروگر خود نصب نمایید.
 


این سایت محدودیتی برای تعداد سرویس‌های شما ندارد و می‌توانید همزمان با هر سه سرویس فیس‌بوک، توییتر و LinkedIn وارد شوید. با این کار هر پست تنها با یک کلیک بر روی هر سه شبکه اجتماعی منتشر خواهد شد؛ این خود یکی از قابلیت‌های عالی BufferApp می‌باشد.
 


بخش schedule را انتخاب کرده و بر روی گزینه‌ی Time Zone کلیک نمایید. با انتخاب یک شهر می‌توانید موقعیت زمانی مورد نظر را انتخاب کنید. خوشبختانه تمامی موقعیت‌های زمانی در این لیست قرار گرفته‌اند. به کمک این بخش می‌تواند پست‌ها را در زمان های مورد نظر منتشر کرد.
 

 

سپس می‌توانید مشخص کنید که پست‌هایتان در چه ساعتی بر روی فیس‌بوک، LinkedIn و یا توییر منتشر شود؛ دقت کنید که دوستان و آشنایان شما بیشتر چه ساعاتی به اکانت توییتر خود سر می‌زنند و همان محدوده زمانی را برای انتشار پست‌هایتان انتخاب نمایید.
 


حالا می‌خواهیم کمی در اینترنت بگردیم! به هنگام وب‌گردی در فضای مجازی می‌توانید با انتخاب آیکون BufferApp، لینک مربوطه را به سرعت در شبکه‌های اجتماعی مورد نظرتان منتشر کنید. همچنین می‌توانید یک متن را به همراه فایل ضمیمه در کنار آن قرار دهید.در وب‌سایت Bufferapp نیز می‌توانید لیست تمامی مطالب منتشرشده و همچنین مطالب در صف انتشار را در اختیار داشته باشید. در بخش Tomorrow می‌توانید ببینید چه مطالبی قرار است به زودی در شبکه اجتماعی منتشر شوند. همچنین در بخش تنظیمات، امکان استفاده از سرویس کوتاه‌کننده لینک نیز وجود دارد؛ پیشنهاد می‌کنیم حتما به آن سر بزنید.

منبع: گویا آی تی