کار با تلگرام

کار با تلگرام

برنامه تلگرام Telegram را نصب کنید و بعد از اجرای برنامه، روی start messaging  بزنید. بعد از این کار، تلگرام از شما شماره موبایل می خواهد، شماره همراه خود را وارد کنید و منتظر پیامک فعالسازی باشید.( در صورتی که خط شما ایرانسل باشد ممکن است پیامک ارسال نشود برای همین بعد ار پایان زمان معکوس گزینه call را فشار دهید.) با وارد کردن کدی که تلگرام برایتان فرستاده ثبت نام شما در تلگرام پایان می یابد.
 

 

با زدن ۳ نقطه سمت چپ می توانید یک گروه در تلگرام Telegram بسازید و یا مکالمه رمز گذاری شده ایجاد کنید و همچنین به تنظیمات دسترسی پیدا کنید.
 

 

در این قسمت شما مشخصات کامل خود را وارد می کنید. در گروه شما می توانید تا ۱۰۰ نفر را اضافه کنید ومی توانید افراد انلاین را ببینید. در تنظیمات تلگرام Telegram در قسمت بالا کنار عکس می توانید اسم خود را عوض کنید و با لمس عکس می توانید عکس خود را اپلود کنید. در زیر بخش settings  شما می توانید افراد را بلاک کنید که برای این کار از “blocked users” استفاده کنید.

برای تنظیم صدا “notifications andsounds” استفاده کنید. برای تنظیم عکس پس زمینه در تلگرام Telegram هم “chat background” را انتخاب کنید. تنظیمات دیگر تلگرام هم بسیار ساده است و با سعی و خطا می توانید یاد بگیرید.

در چت هم برای اضافه کردن موقعیت و فایل از گیره کنار عکس خود استفاده کنید. همچنین برای اختصاصی کردن اهنگ چت برای مخاطبین بر روی عکس بالای صفحه کلیک کنید.از Sound  گزینه مورد نظر را انتخاب کنید.
 

 تلگرام از هشتگ و منشن (ذکر نام یک فرد) هم پشتیبانی می‌کند. اگر به دنبال بالاتر بردن امنیت هستید می‌توانید به تنظیمات برنامه رفته و امنیت را بالا ببرید.  شما می‌توانید گفت‌وگوهای خصوصی داشته باشید و قابلیت از بین رفتن خود به خودی در آن را فعال کنید و همچنین برای برنامه خود رمز عبور قرار دهید. البته در هر صورت در گفت و گوی عمومی و عادی نیز  پیامها رمزگذاری  می شوند اما نوع رمزگذاری‌ها متفاوت است.

وقتی از پیام خصوصی تلگرام  استفاده می کنید، پیام‌ها از رمزگذاری کاربر به کاربر استفاده می‌کنند اما در حالت معمول رمزگذاری کاربر-سرور و سرور-کاربر استفاده می‌شود. همچنین باید بدانید که پیام‌ها از گفت‌وگوهای خصوصی امکان فوروارد به دیگران را ندارند و اگر پیامی در یک طرف پاک شود در طرف دیگر نیز پاک خواهد شد.
در این برنامه شما می‌توانید گروه‌هایی با ظرفیت حداکثر 200 نفر بسازید. شما همچنین در تلگرام می‌توانید به غیر از ارسال متن، عکس و ویدئو، فایل نیز ارسال کنید و این از ویژگی‌های خوب این برنامه به شمار می‌رود.

در تلگرام می توانید تا فایل‌های در اندازه حداکثر 5/1  گیگابایت را ارسال کنید. در این برنامه نیز مانند سایر برنامه‌های پیام‌رسان موبایلی می‌توانید کاربرانی را که نمی‌خواهید با آنان ارتباط برقرار کنید، براحتی بلاک کنید.