کاربران تلگرام

کاربران تلگرام

 مدیر تلگرام پاول دوروف از 62 میلیون کاربر فعال در این شبکه به‌صورت ماهانه و ارسال روزی 2 میلیارد پیامک در تلگرام خبر داده است که از این تعداد کاربران ایرانی تلگرام بیش از یک‌پنجم کل ترافیک این پیام‌رسان را به خود اختصاص داده‌اند و تعداد آنها به حدود 12.4 میلیون رسیده است. هم اکنون تلگرام با 5 دامنه و زیردامنه web.telegram.org ،telegram.org  desktop.telegram.org ، core.telegram.orgو   my.telegram.org بیش از 21.4 درصد از کل بازدیدکنندگان را به کاربران ایرانی خود اختصاص داده است. بطور مثال  ۴۶/۲ % ترافیک سایت telegram.org و ۸۳ % ترافیک سایت telegram.me را ایران به خود اختصاص داده است.

در تلگرام چطور رفتار کنیم؟

تلگرام محیط ناهمگونی است و در آن همه افراد از هر شغل و سنی حضور دارند و مشغول ارسال هر نوع متن و عکسی که فکرش را بکنید هستند. برای ا ینکه بدانید در این شبکه اجتماعی چطور باید با دیگران معاشرت کنید که دچار مشکل نشوید، در استفاده از تلگرام  به نکات زیر توجه کنید:
 
- پیام‌تان را قرار است  کجا به اشتراک بگذارید؟ در یک گروه خانوادگی یا همکاران‌تان؟ پس  قبل از اینکه آنرا فوروارد یا کپی  کنید به این فکر کنید که پیام شما را قرار است چطور تفسیر کنند. آیا   این پیام کسی را ناراحت می کند یا نه؟
 
- اگر در گروهی علمی که بچه‌های قدیمی دانشکده‌تان شما را در آن عضو کرده‌اند حضور دارید، بهتر است محتوای مرتبط با همان گروه را منتشر کنید و جوک‌های‌تان را به گروه‌های صمیمی‌تر و خانوادگی ببرید.
 
- در تلگرام هم مثل فیس بوک دلیلی ندارد درهر  گروهی که هستید مدام عکس های کودک تان را به اشتراک بگذارید.  آنقدر که شما عاشق کودک خود هستید واقعا دیگران اینقدر علاقه مند نیستند بدانند هر ثانیه کودک شما چه شکلی می شود و چه می کند؟
 
- قبل از ایجاد گروه، قوانین حضور در آن را با اعضا به اشتراک بگذارید . اگر در یک گروه عضو می‌شوید قوانین فعالیت را از اعضای قدیمی آن بپرسید . تا زمانی که در آن گروه عضو هستید همه ی قوانین آن گروه را رعایت کنید حتی اگر از این قوانین خوشتان نمی آید و البته شما می توانید از آن گروه به دلخواه خود خارج شوید و اجباری برای ماندن ندارید.
 
- بدون نگاه کردن به ساعت پیام نفرستید و مزاحم دیگران نشوید ، حتی اگر در یک گروه خانوادگی یا دوستانه عضو هستید. شنیدن صدای پیام‌های تلگرام در ساعت دو شب برای بیشتر اعضای گروه آزار‌دهنده است.

- اگر قصد دارید یک گروه تشکیل دهید، همه را در آن عضو نکنید. قرار نیست همه کسانی که دوست‌شان دارید در همه گروه‌هایی که عضو هستید حضور داشته ‌باشند. قبل از عضو کردن افراد مطمئن شوید که آن گروه به درد آنها می خورد.
 
 - در گروه هایی که عضو هستید حواستان باشد که اختلاف نظر در موارد مختلف خیلی طبیعی است پس مراقب واکنش های خود باشید و گروه را با واکنش‌های حساب‌نشده تنش‌آلود نکنید.

- در تلگرام محدودیتی برای تعداد کلماتی که می‌نویسید ندارید اما سعی کنید کوتاه بنویسید تا دیگران برای خواندن آن در گوشی موبایل خود به زحمت نیفتند.
 
- مراقب پیامی‌که در گروه منتشر می‌کنید باشید چون تک‌تک حرف‌های شما می‌تواند عواقبی به همراه داشته باشد.
 
- مراقب چیزهایی که منتشر می کنید یا بازنشر می دهید باشید. قبل از اینکه در احساسات‌تان غرق شوید، سراغ عقل‌تان بروید و تا از درست بودن آن پیام مطمئن نشده‌اید آن را به اشتراک نگذارید.

- با انتشار پیام‌های مناسب باید به حریم خصوصی‌تان احترام بگذارید . یادتان باشد تصاویر ارسالی شما در تلفن همراه اعضای گروه ذخیره می‌شود. آیا باز هم حاضرید عکس‌های‌تان را به اشتراک بگذارید؟