کار با پینترست

چطور عضو پینترست شویم و با پینترست کار کنیم؟

برای عضویت در سایت پینترست باید دعوت نامه دریافت کنید. برای این کار دو راه پیش رو دارید: یا می توانید در وب سایت www.pinterest.com با کلیک بر Request an Invite، دریافت دعوت نامه را مستقیماً از سایت پینترست درخواست کنید، و یا این که از دوست و آشنای خود که در پینترست عضو است بخواهید برای شما دعوت نامه بفرستد که این سریع تر و آسان تر  است تا اینکه بخواهید مدیران سایت پینترست به درخواست شما پاسخ مثبت دهند.

- توجه داشته باشید که نام کاربری شما در پینترست، باید با نام کاربری شما در توییتر یکسان باشد.این به شما کمک می کند پین های خود را به سرعت در تویتتر به اشتراک بگذارید.

- پس از ساخته شدن حساب در پینترست، پروفایل خود را که در قسمت Setting قرار دارد، تکمیل کنید. بهتر است نام کاربری منحصر به فرد باشد و اطلاعات کاملی از خود ارائه دهید مثل توضیح کوتاهی درباره کسب و کارتان، لوگوی اختصاصی و لینک سایت . ضمناً یادتان باشد که گزینه Hide your Pinterest profile from search engines را غیرفعال (OFF) کنید چرا که ما دقیقاً به دنبال هدفی بر عکس آنچه که این گزینه می گوید هستیم.

- اگر شما تازه به عضویت این سایت در آمده اید، باید بکوشید نظر و لینک دیگران را جلب کنید. استفاده از شیوه موسوم به Self Promotion توصیه نمی شود. در Self Promotion خودتان به خودتان لینک می دهید، در حالی که چه بسا مطلب مورد نظر شما، خواهانی نداشته باشد. ضمناً اگر مایل هستید دیگران شما را دنبال (follow) کنند – که اتفاقاً یکی از ویژگی های بارز پینترست به شمار می رود- شما هم باید دیگران را دنبال کنید.

- اگر در این سایت به گروه جالبی برخوردید، آنها را به لیست خود اضافه نمایید. به این طریق، به مرور زمان آرام آرام ارتباطات خود را با دیگران تکمیل نموده و توسعه می دهید.

چطور در پینترست رفتار کنیم ؟

پینترست ( Pinterest )  مبتنی بر عکس است که بسیار مورد توجه قرار گرفته و به یکی از قطب های انتشار عکس در دنیا تبدیل شده است .شما در پینترست میتوانید به تعداد نامحدود آلبوم تصاویر ایجاد کنید و با دیگران آنها را به اشتراک بگذارید.. برای فعالیت در این شبکه اجتماعی به موارد زیر توجه کنید:

- برخلاف سایر فضاهای اینترنتی، پینترست محیط شادی دارد و در آن از کاربران خواسته شده بااحترام متقابل، عدم به کارگیری الفاظ زشت و نژادپرستانه، با هم خوب باشند.

- زمان مشخصی از روز را به پین کردن اختصاص دهید و ساعتی را صرف بهبود و به اشتراک گذاری در سایت اختصاص دهید . به موضوع حرفه ای نگاه کنید و از سر تفریح کار نکنید .

- فقط از تصاویر با کیفیت بالا برای آلبوم خود استفاده کنید.

- آلبوم های خود را به مرور تکمیل کنید و یک دفعه 50 تا عکس پین نکنید.

- جذب مشترک و نگهداشتن آنها ، بسیار سخت است . باید تلاش کنید به شکل مستمر از تصاویر و موضوعات بسیار جالب استفاده کنید تا به مرور دیگران را راغب به دنبال کردن تصاویر خود کنید.

- برای تصاویرتان ، توضیح و تیتر مختصر ومفید انتخاب کنید . تلاش کنید بییندگان پروفایلتان با خواندن متن شما به بازکردن تصویر و به اشتراک گذاری یا repin آن ترغیب شوند .

-  از # هشتگ نویسی برای جستجوی بهتر استفاده کنید ولی به هیچ عنوان زیاده روی نکرده و با فکر اینکار را انجام دهید .

- مثل بقیه ی شبکه های اجتماعی ، با دیگران تعامل داشته باشید . تصاویر زیبایشان را به اشتراک و بازپخش کنید و برایشان کامنت بگذارید.